Historie fotbalu 27.6.2018

Fotbal je nejpopulárnější kolektivní sport na světě. Na světě jej hraje více než 250 milionů registrovaných hráčů ve více než 200 zemí. A další stovky milionů jej hrají bez registrace, prostě jako zábavu. Jak se tato masově oblíbená hra vlastně zrodila?

Mistrovství světa ve fotbale 2018: Základní skupiny 6.6.2018

Od poloviny června do poloviny července hostí Rusko Mistrovství světa 2018 ve fotbale. Kdo jsou jeho účastníci a jaké jsou jejich šance?

Mistrovství světa ve fotbale 2018: Stadiony 30.5.2018

V době od 14. června do 15. července se v Rusku uskuteční 21. Mistrovství světa ve fotbale. Po 12 letech se tato událost vrací na evropskou půdu a vůbec poprvé se uskuteční ve východní Evropě.

Premier League 2017/18 28.5.2018

Stobodový šampión, nezadržitelný Salah, vzpoura nováčků, konec éry Arsene Wengera, to je jen několik příběhů z mnoha, které přinesl 26. ročník Premier League.

Arsene Wenger: Konec jedné éry 14.5.2018

V první chvíli jsem si pomyslel: Co tenhle Francouz ví o fotbale? Nosí brýle a vypadá v nich spíše jako učitel. Nemůže být stejně tak dobrý, jako byl George Graham. Umí vůbec pořádně mluvit anglicky?

Manchester City: Jak se rodí šampion 23.4.2018

V industriálním Manchesteru v sedmdesátých letech 19. století bujelo násilí gangů a alkoholismus. Dva členové církevního sdružení při kostele svatého Marka se rozhodli dát mladým nezaměstnaným mužům v okolí možnost organizované zábavy.

Češi v Premier League IV – Nové tisíciletí 9.4.2018

V minulém díle jsme se po brankářích podívali na hráče, kteří do Premier League zamířili po stříbrném Mistrovství Evropy 1996. I v novém tisíciletí ale čeští hráči promlouvali do historie anglické nejvyšší ligy.

Češi v Premier League III - Vicemistři z Eura 1996 16.3.2018

Čeští brankáři se v Premier League rychle zabydleli a za celé čtvrtstoletí jen ve třech sezónách chyběl na soupisce týmů nejvyšší anglické soutěže český brankář. Co ale hráči do pole?

Češi v Premier League II - Pokračování české brankářské stopy 16.2.2018

V prvním díle jste si mohli přečíst, že Mikloško, Srníček a Stejskal udělali v Premier League českým brankářům výborné jméno. V druhém díle se podíváme na další tři brankáře, z nichž jeden se stal legendou Premier League.

Češi v Premier League I - První český hráč v Premier League 29.1.2018

Anglická Premier League oslavila v loňském ročníku své 25. výročí. Do její historie přispěli svým dílem i čeští hráči, shodou okolností jich bylo právě 25. V prvním díle se zaměříme na brankáře.

Novinky z Blogu

 • Ajax Amsterdam
  22.5.2019 09:00

  V Evropě je jen pět klubů, které dokázaly vyhrát hlavní kontinentální klubové soutěže, tedy Pohár mistrů evropských zemí, Ligu mistrů UEFA…

  Číst celý článek ›

 • West Ham United FC
  1.3.2019 10:00

  V roce 1895 založil majitel loďařství Arnold Hills a jeden z jeho předáků, shodou okolností zároveň fotbalový rozhodčí, Dave Taylor lokální…

  Číst celý článek ›

Zobrazit všechny články ›

 • Hvězda Hvězda Hvězda Hvězda Hvězda
  Jméno: Tereza a Petr
  Arsenal FC vs West Ham

  Perfektní zájezd! Moc bych chtěla poděkovat celému týmu Sport Sen. Od začátku výborná spolupráce,… více

 • Hvězda Hvězda Hvězda Hvězda Hvězda
  Jméno: Pavel Berg
  Arsenal

  Zájezd proběhl v pořádku. Vše díky skvělé organizaci klaplo bez zádrhelu. Zápas a vše kolem jsme si… více

 • Hvězda Hvězda Hvězda Hvězda Hvězda
  Jméno: Jarmila Špicová
  Real Madrid vs Villarreal

  Děkujeme s přítelem CK Sportsen za zážitek na celý život :) Komunikace s kanceláří na jedničku, co… více