Mnoho let toužíte vidět naživo svůj oblíbený klub nebo uctívanou sportovní star. Sníte, šetříte peníze, rozmýšlíte, ale nevíte, kdy je ideální čas kliknutí na zelené tlačítko OBJEDNAT? Poradíme vám. Užijte si svou jízdu snů na 150%!

Kdy objednat_thumb_thumbČím dřív, tím líp!

Platí jednoduché pravidlo – Čím dřív objednáte, tím lépe pro Vás. U sportovních zájezdů se, až na výjimky, nevyskytují výhodné ceny na poslední chvíli. Výjimkou jsou zájezdy pozemní dopravou do Německa a Itálie, kde máme neobsazená místa v autech a navíc volné vstupenky (např.Borussia Dortmund nebo AC Milán). Zájezdy na Bayern Mnichov v last minute skutečně nehledejte. Proč? Jsou letos mimořádně atraktivní a ve většině případů u Sport SEN vyprodané. Jste-li rozhodnuti, že na svůj sportovní zájezd poletíte, pak pro vás musíme zajistit kromě vstupenky i letenky a hotel.

Nejlepší místa na stadionu pro vás zajistíme, když nám dáte náskok na objednávku vstupenek. 5 týdnů před zápasem je pro nás optimální náskok. Letenky s blížícím se termínem odletu zdražují, protože letadlo se obsazuje. Hotel zajišťujeme nejraději 2-3 měsíce dopředu. U hotelů je to velmi podobné, jako u letenek, čím více se plní tím jsou dražší a poté jsou úplně nedostupné. Co když nelze objednat hotel č.1, ani jeho podobnou náhrada v okolí? Dostáváme se do fáze číslo tři, kdy hledáme stejnou kategorii hotelu, ale ve větší vzdálenosti od stadionu či centra, což bývá způsobeno pozdější objednávkou a snižuje to komfort.

Výhody pozdější rezervace

Sportovní zájezdy plánujeme mnoho měsíců předem. Známe kolo, místo utkání, přesný víkend, ale...

Pozdější rezervace má přece jen výhodou - znáte den a hodinu začátku utkání. Nejprve nastaví svaz v zemi termín utkání, až poté stanovujeme termín zájezdu. Objednáváte-li více, něž 5 týdnů dopředu a termín utkání není fixní, tak vlastně nevíte, zda třídenní zájezd bude od pátku do neděle nebo od soboty do pondělí. Je třeba s tímto počítat.

Kdy obvykle fixují termíny jednotlivé ligy?

  • Anglická Premier League a FA Cup - 1 měsíc
  • Španělská La Liga - 2 týdny
  • Německá Bundesliga - 2 měsíce
  • Italská Serie A – 2-4 týdny
  • Champions League - základní fáze 1-3 měsíce, vyřazovací fáze 2-4 týdny 
  • ATP Tour / Tenis – na celý kalendářní rok vždy v listopadu předchozího roku

Nejvíce na čas si většinou dávají Španělé a Italové. Angličané sice fixují termíny včas, ale poté posouvají data zápasů klubům, jež bojují v Champions League nebo v FA Cupu. Naprostým puntičkářem jsou v tomto Němci, kteří by zasloužili jedničku s hvězdičkou, protože jejich systém je naprosto předvídatelný a přesný.

Kdy objednat

Vřele doporučujeme objednávat zájezdy 2-3 měsíce předem. Chápeme, že ne všichni však mají takové možnosti, takže uvádíme i minimální doby pro váš komfort. Letecké zájezdy objednávejte minimálně 5 týdnů před termínem. Zájezdy minivanem rezervujte nejméně 2 týdny před odjezdem.

Tomáš Kulísek za SPORT SEN team

IMG_1327

Kategorie: Sportsen