Proč se Manchester těžko opouštěl a co zvláštního jsme zažili na zdejším nádraží? Pomůže hráčům Blues totální karanténa z tréninkového centra v Cobhamu, kterou Mourinho tento týden ordinoval?

CHL_Chelsea_vs_MaccabiModré a žlutomodré nádraží. Co to je?

Ráno v Manchesteru je chladné, ale slunečné. Předpoveď na Londýn mi ukazuje konečně pořádnou Anglii možná kříženou se Skotskem. Zase si říkám, že bude-li pršet, tak hráčí budou večer na Stamford Bridge více běhat a míč bude rychleji létat. No uvidíme. Již na manchesterském nádraží zjišťuji, že se tu děje cosi zvláštního. Kolem sebe vidím desítky lidí v modro-žlutých barvách s nápisem Maccabi Tel Aviv. Zbytek už bohužel nepřečtu je to v hebrejštině. Poté se uvědomím, že Maccabi je židovský klub a židů je všude v Anglii velké množství. Už to začíná dávat smysl. Při bližším zaostření ve vlaku pozoruji, že snad každý druhý je členem této zajímavé skupiny. Snad to znamená, že večer budeme svědky okouzlující atmosféry. Ze včerejšího City mi ještě v uších zní hymna Champions League a promítám si, že mě City of Manchester Stadium mile překvapil. Dnes večer přesně vím do čeho půjdu zájezdy na Chelsea jsou pro nás na denním pořádku, takže nic nového, ale přesto jsem plný očekávání.

This is good English weather, Sir!

Předpoveď nelhala v Londýně sype celé odpoledne. Kolem 18h vyrážíme z našeho hotelu Westbury směrem ke Stamford Brige doprovázení modrou lavinou s nepřehlédnutelnou žlutou, která patří hostům z Izraele. Stamford Bridge je kolem 18:40 pokořen a naši volnou hodinku trávíme v nově inovovaném Chelsea Megastoru, který opravdu hodně vylepšili. Před zápasem testujeme i jídlo přímo na stadionu. Ceny jsou nižší než na City, přesto při ceně burgeru 5,40£ se o velkém rozdílu mluvit nedá. Milovníci piva si smlsnou na Singha Beer. IMG_5406 IMG_5407 IMG_5415 IMG_5424Sice ho nepronesete do hlediště, ale za cenu kolem 3£ pijete alkoholické pivo, což je dnes už také na velkých fotbalech vyjímečné. Vstupujeme do hlediště a pozoruju pod střechou snad největší déšť, co jsem v Anglii viděl. Stevard to komentuje slovy: "Hello Sir this is good english weather. Welcome." Hláška je to od postaršího týpka velice vtipná, když člověk ještě slyší tu intonaci, pak úplně. Hostujících fanoušků je jenom v jejich sektoru kolem 5000 a jsou slyšet teda pekelně a to máme zatím jen rozcvičku. 20:45 zní ikonická hymna. Již v prvních minutách je jasné, že hosté z Tel Avivu sem přijeli hrát fotbal a nemají strach. Ohh bože, díky, říkám si! Jaký rozdíl proti včerejšímu Juventusu. Akční úvod podtrhuje hned v 5.minutě penalta, kterou Hazard zcela jasně kopne pánubohu do oken a letí vysoko nad. O deset minut později však Willian z přímáku přece jen na 1:0 dává a přichází uklidnění pro nervózní domácí tým. Právě teď se stadionem rozléhá pokřik For The Special One Stand Up, což není nic jiného než potlesk ve stoje pro Joseho Mourinha. Místní fanoušci domácího managera oslovují tak kouzelně, že v uších českeho člověka slyšíš Žosé Maríňo.

Maccabi sympaticky a Chelsea zkušeně

Pomineme-li úvodních patnáct minut, kdy se Maccabi prezentuje otevřeným a aktivním fotbalem v dalším průběhu utkání již hosté šanci na úspěch nemají. Chelsea drží otěže zápasu plně pod kontrolou. V první moment si říkám, jak je fantastické, že takové mužstvo se nezalekne a zkusí to. Pro diváka je hlavní, že to je velmi atraktivní podívaná narozdíl od včerejšího Juventusu jehož nefotbal byl do očí v kontrastu s tím, že když potřeboval srovnat na 1:1, tak se najednou začali na hřišti dít věci. Jindy Mourinhovu taktiku nyní sdílel Allegri a dokonale s ní uspěl. Na domácím celku je bezesporu vidět velká zkušenost z těchto zápasů a proto nemá větší problém zápas dovézt do vítězného finiše. Chelsea symptického soupeře nakonec spolehlivě poráží 4:0 a nás čeká nejdelší přesun. Z Británie přes Paříž do Barcelony. Pro ty z vás, kteří nejsou milovníci letadel stejně jako já dopručuji jít stejnou cestou jak my - rychlovlaky. Jedou 300 km/h a komfort je neporovnatelně vyšší než u letadel. Přesun Londýn-Paříž něco přes dvě hodiny a Paříž - Barcelona trvá téměř 6,5 hodiny. Nevýhodou vlakové dopravy je, že v drtivé většině je dražší a to i výrazně než letecká. Za pár hodin se potkáme v Barceloně, kde očekáváme na zájezdu na Barcelonu plný bus klientů a pochopitelně i skvělý fotbal v neděli 20:30 Barcelona vs Levante. Ještě předtím se, ale v sobotu otočíme v Madridu na zápase Real Madrid vs Granada. Takže Olééé...

IMG_5418

Tomáš za SPORT SEN TEAM

IMG_2607[1]