Zní to jako klišé, ale rok 2015 zkrátka utekl jako voda. Možná proto, že fotbalový fanoušek prožil intenzivních 365 dní. K evropským pohárům se přidala i úspěšná kvalifikace o Mistrovství Evropy. Navíc Česko hostilo EURO hráčů do 21 let. Žádná nuda.

winnbarca

Barcelonská nadvláda

Ke konci roku 2014 se ke Kataláncům připojil Luis Suarez. Příchod uruguayského útočníka vyvolal řadu pochybností, že je schopen dobře zapadnout k duu Messi - Neymar. Letošní rok ale veškeré spekulace utnul. Trojice ‚MSN‘ nastřílela 136 (z celkových 179) gólů Barcelony. Konkrétně Messi se Suarezem se prosadili 48x, Neymar 41x. Neuvěřitelná čísla, která se promítla i do počtu získaných trofejí. Liga mistrů, evropský Superpohár, La Liga, mistrovství světa klubů nebo Copa del Rey. Šťastný to rok pro příznivce Barcy.

Postup na EURO

Vrbova mise splněna! S velkými očekáváními nastoupil ex-plzeňský Pavel Vrba na post reprezentačního kouče ‚A‘ mužstva. Po černých dnech českého fotbalu, kdy mu vládla tvrdá defenzivní ruka Michala Bílka, jsme mohli vidět ofenzivní akce, zapojení nových hráčů hlavně ze Synot ligy, a především vcelku suverénní postup z kvalifikace, zajištěný už v předstihu.Vrba zvládl svůj úkol velmi dobře, díky!

Přestup k rivalovi

Jedenáctiletá éra Petra Čecha v Chelsea skončila. Tehdejší trenér ‚Blues‘ José Mourinho dal jasně najevo, že brankářskou jedniičkou bude mladý Belgičan Thibaut Courtois. A tak se čtyřnásobný vítěz Premier League a dvojnásobný mistr Ligy mistrů nuceně přestěhoval o několik kilometrů severně, odkud přijal hozenou rukavici londýnského konkurenta. Přestup pochopitelně vyvolal řadu emocí. Fanoušci Chelsea pálili jeho dresy, druzí mu přáli jen to nejlepší. ‚Kanonýři‘ ale českou jedničku přijali s úctou a povděkem. Nedávno překonal historický rekord Jamese v počtu vychytaných nul, když číslo zaokrouhlil na 170. Arsenal má dobře našlápnuto a nemálo tomu pomáhá i Petr Čech.

Za SPORT SEN TEAM

Jirka

11752510_10204650912101001_7612825687961733472_n

Kategorie: Sportsen