Jen si to představte – zatleskáte Realu Madrid, dáte si kousek pizzy a limonády a jdete se kouknout, jak si Bayern poradí s AC Milán. Myslíte, že je to možné jen na Playstationu? Tak to jste zřejmě ještě neslyšeli o letním turnaji Audi Cup.

Formát a historie turnaje Audi Cup

Audi Cup je dvoudenní turnaj, který probíhá v přípravném období na stadionu Bayernu Mnichov. Jednou za dva roky – vždy, když právě není fotbalové mistrovství světa či Evropy - hostí domácí Bayern tři týmy ze světové extratřídy. V prvním dnu se potkají vždy dvojice týmů, vítězové hrají následující den finále, porážení jim obstarají soubojem o třetí místo předehru.

Již první ročník turnaje nabídl v roce 2009 hvězdné obsazení – domácí Bayern hostil argentinské Boca Juniors, AC Milán a Manchester United. Ve světě fotbalu samé těžké váhy. Všechny zápasy měly návštěvnost minimálně 61000 diváků, finále sledovalo 69000 diváků. A týmy jim nabídly opravdu napínavou podívanou. V zápase o třetí místo rozhodla až pátá série pokutových kopů. Ve finále dokonce až osmá, úspěšná pro Bayern Mnichov, který porazil Manchester United.

Fotogalerie Audi Cup 2015

Účastníci turnaje

Turnaje se samozřejmě účastní domácí Bayern Mnichov, všech dosavadních ročníků se zúčastnil také AC Milán. Z jihoamerických týmů do turnaje zatím zasáhli Boca Juniors z Argentiny a brazilské týmy Sao Paulo FC a SC Internacional. Španělská liga měla na turnaji zatím dva zástupce, těch nejzvučnějších jmen - Real Madrid a FC Barcelona. Allianz Arena již hostila také tři týmy z Premier League – Manchester United, Manchester City a Tottenham Hotspurs.

Audi Cup z pohledu fanouška

Aktuálně asi neexistuje jiná možnost, jak v jediném dni vidět ve dvou zápasech čtyři týmy takto zvučných jmen. Audi Cup probíhá na přelomu července a srpna, v době kdy vrcholí příprava týmů před startem ligových soutěží. Týmy tak do zápasů zpravidla nasazují všechny své hvězdy, byť třeba jen na poločas. O to víc hráčů uvidíte – není výjimkou, že tým v zápase postupně nasadí až 22 hráčů, tedy prakticky celý kádr prvního týmu.

Mnichovská Allianz Arena patří mezi nejmodernější a nejkrásnější stadiony Evropy. Pověstná německá důslednost a smysl pro pořádek a detail zde umožňují ničím nerušený divácký zážitek. Prakticky zde nebudete vědět, co je to čekání ve frontě, každá řada rychle postupuje. Pro diváka, který na stadion zavítá poprvé, je vše přehledně označeno. Všichni pořadatelé jsou vstřícní a rádi vám pomohou a poradí. Navíc na stánky se suvenýry narazíte skoro na každém kroku.

Samotný Mnichov je starobylé město s velmi přátelským přístupem k turistům. Je velmi snadné pořídit si jednodenní jízdenku na městskou hromadnou dopravu za přijatelnou cenu a před turnajem si město projít. Rozhodně nesmíte vynechat ochutnávku některého místního ležáku, třeba v občerstvení v rozsáhlém městském parku. A určitě si nezapomeňte před zápasem u stadionu koupit ten pravý bavorský Bratwurst.

Audi Cup 2017

Letošní ročník Audi Cupu je zatím ve fázi plánování. Co je už nyní jasné - určitě se uskuteční v termínu 1. - 2. 8. 2017. Zápasy jsou v oba dny zatím plánovány na 18:00 a 20:30. Konkrétní účastníci turnaje teprve budou zveřejněni, jasné je, že můžeme čekat domácí Bayern a pravděpodobně i tradičního účastníka AC Milán.

Pro další novinky ohledně turnaje Audi Cup 2017 sledujte pozorně naše webové stránky a nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět v akci špičkové kluby a jejich fotbalové hvězdy.

Zájezdy na AUDI CUP 2017