V Premier League zbývá odehrát posledních třináct kol, než jeden z týmů zvedne nad hlavu trofej pro vítěze. Ve hře je stále ještě skoro čtyřicet bodů a zdá se, že důležitý bude úplně každý. Vždyť mezi druhým a šestým místem je rozdíl jen čtyři body.

Vítěz může být jen jeden

Na čele Premier League se drží Chelsea. Před druhými Citizens si vybudovala úctyhodný náskok – osm bodů. Angažování Antonia Conteho se jeví jako trefa do černého. Hráči dokázali vstřebat přechod na systém 3-4-3, probral se loni nevýrazný Eden Hazard, Diego Costa už nyní překonal počet branek vstřelených v minulé sezóně a 10. místo z posledního ročníku je zapomenuto.

Od začátku října do konce prosince vyhráli Blues třináct ligových zápasů v řadě, po Novém roce to už není taková sebejistá jízda, ale i díky klopýtání konkurentů v boji o titul si klub z Londýna drží náskok na čele tabulky. Aktuálně největšího konkurenta v boji o titul, Manchester City, navíc přivítá Chelsea doma na Stamford Bridge.

Shrnuto a podtrženo – jen série fatálních selhání a nešťastných náhod může Chelsea FC připravit o titul.

Liga mistrů

Týmy na druhém až čtvrtém místě Premier League získají na konci sezóny „vstupenku“ do Ligy mistrů. Přitom, jak jsou nyní karty rozdány, o tři místa bojuje pět týmů. Zdá se, že je definitivně pryč doba, kdy Premier League kralovala Big 4.

O Ligu mistrů se nyní perou Citizens, Tottenham, Arsenal, Liverpool a Manchester United. Kdokoliv z těchto týmů může samozřejmě ještě promluvit do boje o titul – i šestí United ztrácejí na první místo „jen“ dvanáct bodů, což v tříbodovém systému při zaváhání Chelsea nemusí být nedostižný rozdíl.

Těžko předpovídat, kdo bude úspěšný a kdo ne. Pro Citizens mluví postavení v tabulce, Tottenham bude těžit z rostoucí formy Kanea a Alliho, Arsenal několikrát dokázal, že koncovku ligy umí zvládnout bravurně a Manchester United se bude spoléhat na střeleckou formu Zlatana Ibrahimovice.

Evropská liga

Na jeden z pěti zmíněných týmů čeká cena útěchy v podobě Evropské ligy a jeden z týmů vyjde z měření sil s prázdnýma rukama, pokud si účast v Evropské lize nezajistí jinak.

Hráči Manchesteru United mají tuto možnost už teď o víkendu, na stadionu ve Wembley se utkají se Southamptonem ve finále Ligového poháru. Pokud United zvítězí, vědomí toho, že už mají pro příští sezónu jistotu účasti v pohárové Evropě, jim umožní hrát koncovku ligy uvolněněji a dostane je to do jisté výhody proti konkurentům.

Do Evropské ligy vede cesta i přes FA Cup, v něm jsou stále ve hře Tottenham, Manchester City, Manchester United a Arsenal. Ovšem na šanci urvat v Anglii velmi ceněný double v něm číhá i Chelsea.

Březnová nabídka Premier League792

V březnu nás čeká v Premier League několik lákavých zápasů, i když je nabídka trochu omezená reprezentační přestávkou.

V sobotu 4. března zavítá na Anfield Road Arsenal a bude se snažit domácímu Liverpoolu vrátit i s úroky porážku 3:4 na domácím hřišti hned z úvodního kola tohoto ročníku. Ve stejný den se v Londýně odehraje zápas Tottenham Hotspurs vs. Everton FC. Everton je obvykle soupeřům z čela tabulky důstojným soupeřem a tento zápas může zamíchat pořadím první šestky.

V dalším kole hrají týmy ze špičky převážně s kluby z druhé poloviny tabulky. Manchester City doma v sobotu přivítá Stoke City a nemohou si dovolit zaváhat. V podobné situaci bude v neděli doma na Anfield Road Liverpool. Zápas Liverpool FC vs. Burnley může přinést kanonádu domácích stejně jako překvapivý výsledek ve prospěch nováčka.

V posledním kole před reprezentační přestávkou se na Stamford Bridge udehraje zápas Chelsea FC vs. Watford. Hosté možná trochu překvapivě hrají bez akutních sestupových starostí, ale v Londýně jen těžko překvapí. Tottenham Hotspurs vs. Southampton je další zápas, ve kterém se může urodit překvapení na úkor domácích. Southampton nabírá formu, bude to ale na Spurs stačit?

Březnový program před přestávkou uzavře měření sil Manchesteru City a Liverpoolu. Dva z nejopěvovanějších trenérů poslední doby, Pep Guardiola a Jürgen Klopp povedou své týmy do souboje na Etihad Stadium. Tento zápas může a nemusí napovědět mnohé o konečné podobě tabulky Premier League.

Kategorie: Premier League