Fotbalová sezóna 2013/14 se nám pomalu chýlí k závěru. Není vůbec od věci se krátce podívat, co nás na travnatých pažitech a tenisových kurtech v následujících dnech čeká. Určitě se také dozvíte, jaké máme plány na léto a na co se můžete těšit.

Telekom Cup 2014 HamburgNení vhodnějšího místa a času pro psaní tohoto článku. Vzniká v tunelu pod kanálem La Manche na mé cestě do Londýna. Říkáte si, proč není vhodnějšího místa? Právě proto, že La Manche je pomyslnou spojnicí mezi kontinentální Evropou a britskými ostrovy. Tamější Premier League je pořád nejlepší fotbalovou ligou světa a na kontinentu se nachází zbylé soutěže, na které s vámi pravidelně jezdíme (německá Bundesliga, italská Serie A a španělská La Liga). V tenisu bychom také našli symboliku. Již za cca 6 týdnů se tenisová sezóna přesune z evropské antuky na britskou trávu do All England Clubu na slavný Wimbledon. Jeden z vrcholů letošní sezóny.

Je na čase, podívat se na situaci v jednotlivých zemích pár dní před koncem soutěží.

Anglie

Situace v Premier League je dvě kola před koncem sezóny zajímavější, než byla v posledních letech. Dva se prali (Chelsea a Liverpool) a nakonec se bude smát pravděpodobně ten třetí, Manchester City. Citizens mají bod ztrátu na Liverpool, ale také mají jeden zápas k dobru. Skóre se vzájemných zápasů s Liverpoolem letos je 3:3, ale City má o 10 branek kladnější skóre a to může být rozhodující. Pokud City nezaváhá je jasným vítězem Premier League. Pokud by City jeden ze svých zápasů remizovalo a jeden vyhrálo, tak bude pořád mistrem. Šance obou rivalů jsou tedy mizivé. Liverpool a Chelsea mají teoretickou, ale velmi mizivou šanci.

Německo

Již několik týdnů vyřešená otázka mistra, která není vůbec aktuální. Čerstvý šampion Bundesligy Bayern Mnichov v současnosti řeší úplně jiný problém herní styl TITIKAKA, na který se jednak nedá poslední měsíc a půl moc koukat, ale postrádá jakoukoliv efektivitu. Bayern se musí nad sebou zamyslet a předvádět úderný fotbal, tak jako se mu to dařilo do března. Druhou zajímavou událostí v Bundeslize je reálně hrozící pád Hamburgu SV do 2.Bundesligy. Tradiční bundesligový celek s vysokým rozpočtem letos totálně vyhořel a bude se muset čelit následkům.

Itálie

Je rozhodnuto. Italským mistrem se stal Juventus Turín. Letos je největším zklamáním postavení AC Milán. Tento velkoklub s bohatou minulostí letos podával katastrofální výkony. Zachránil ho až příchod Clarence Seedorfa, který tým zvedl herně a hlavně výsledkově natolik, že s téměř sestupových pozic se AC nakonec možná prokousá alespoň do Evropské Ligy. Na Ligu Mistrů to nebude, ale po zimní 13. příčce, kdy milánské dělilo od sestupu pouze pět bodů je druhá polovina sezóny úspěchem.

Španělsko

Po Anglii je velmi zajímavá situace i ve Španělsku. V Primera Division chybí do konce dvě kola. Naprosto neskutečnou sezónu má letos Atlético Madrid, vede s 88 body. Náskok Atlética je 3 body na Barcelonu a 5 bodů na Real Madrid, který má ovšem jeden zápas k dobru. Situace hraje do karet Realu, protože Atlético hraje poslední kolo na Nou Campu v Barceloně, kde musí pro zisk titulu uhrát alespoň remízu, což nebude jednoduché. Barcelona cítí křivdu za vyřazení ve čtvrtfinále LM právě od Atlética. Výhra Atlética v předposledním domácím zápase a remíza na Nou Campu s Barcelonou nedá Realu Madrid šanci, má totiž s Atléticem letos špatnou bilanci, takže při rovnosti bodů prohraje. Šance Barcelony na titul sice ještě existují, ale nepovažujeme za pravděpodobné, že se tomu tak stane.

Letní akce se SPORT SEN

Před vrcholem letošní sezóny MS v Brazílii, které startuje začátkem června, nás čeká několik zajímavých reprezentačních přípravných zápasů. Po skončení fotbalového karnevalu začátkem července, by měla být známa již termínová listina většiny lig na příští sezónu 2014/15, takže budete moci objednávat zájezdy za fotbalovými sny s dostatečným předstihem, což pro vás určitě bude znamenat úsporu peněz. Doporučujeme nenechávat výběr zájezdu na poslední chvíli, budete to mít výrazně dražší.

Ještě než načneme novou sezónu, tak byste měli vyrazit v červenci na jeden z přípravných turnajů Telekom Cup 2014 v Hamburku, Schalke Cup v Gelsenkirchenu a Emirates Cup v Londýně na Arsenalu. Je to skvělá příležitost, jak vidět za skvělé peníze ty největší fotbalové hvězdy světa! Věřte tomu, že fotbal je na úplně stejné úrovni jako v soutěžních zápasech. Top týmy Evropy přípravné zápasy nevypouštějí, protože se přes ně chtějí prosadit do sestavy všichni hráčí, také si velmi dobře uvědomují, že fotbal se hraje pro fanoušky. Bohužel jedna z věcí, kterou postrádá český fotbal.

Tenis nyní jede nejzajímavější část sezóny. Turnaj v Madridu vystřídá Řím a pak nás čeká druhý letošní grandslam v Paříží v areálu Rolanda Garrose. Poté se přesouváme na trávu do německého Halle a do Wimbledonu.

Novinky pro příští sezónu

Již od srpna se můžete těšit na zájezdy do Liverpoolu. V Anglii ještě přidáme Tottenham a nově zavedeme anglické dvojzápasy (např.Liverpool+Manchester nebo Chelsea+Tottenham). Stále nám voláte, že vaše polovičky chtějí do Říma a vy byste rádi přitom viděli fotbal, takže se v Itálii těšte na AS Řím a možná i Lazio (nad tím zrovna přemýšlíme). Ve Španělsku začíná vypadat velmi zajímavě i Atlético. Budeme ho bedlivě sledovat i příští sezónu a prozatím do nabídky na příští rok přidáme několik zajímavých utkání Atlética v Primera Division (Barcelona, Real). Od předkol se těšte na Ligu Mistrů, která začne o prázdninách. Pevně věříme, že se Sparta probojuje do hlavní fáze Champions League a vy ji budete podporovat v tak hojném počtu jako loni Plzeň.

Co dělat přes léto? Jeďte v tom s námi!

Tomáš Kulísek za SPORT SEN team

IMG_1327

Kategorie: Sportsen