Posledních pár let platí pravidlo, že chcete-li vidět světový fotbal blízko českých hranic, tak jeďte do Allianz arény na Bayern! SPORT SEN vám poradí, jak se do Allianz arény dostat, kde zaparkovat, jak se dobře najíst a na co si dát pozor.

bayern-mnichov-allianz-arena-050Navštívili jsme skoro každý zápas Bayernu v Allianz aréně v této sezóně 2013/14. Mnohokrát jsme slyšeli od našich klientů, že v Čechách není na internetu dobrý rádce či článek, který by fanouškům poradil při cestě do Mnichova. Ověřili jsme si to a jaký byl výsledek? Fakt mají pravdu! Kromě statistických údajů kolik se zde prodá za jeden zápas klobás a jak je aréna moderní, tak nikdo vám neporadí. SPORT SEN poradí velmi rád.

Vezměme to postupně, dozvíte se:

 •         Cestu do Allianz arény z ČR
 •         Kde zaparkovat?
 •         Kolik bude parkování stát a jak za něj zaplatit?
 •         Kolik peněz bude stát cesta v osobním autě?Detail pláště Allianz arény - Sportsen.cz
 •         Jak se zabavit před zápasem v Mnichově?
 •         Jak se do Allianz arény vstupuje?
 •         Co můžete mít s sebou uvnitř stadionu?
 •         Kde najdete fanshop Bayernu a jaké jsou ceny nejprodávanějšího zboží?
 •         Jaká místa v Allianz aréně jsou nejlepší?
 •         Co si dát dobrého na jídlo v aréně
 •         Pivo na stadionu? To se nechte překvapit!

Cesta do Allianz arény z ČR

Ať jste z Ostravy, Brna či Hradce Králové do mnichovské Allianz arény pojedete po dálnici D5 na Rozvadov a poté budete pokračovat po A6 a následně A93 do Regensburgu. 50 km za Regensburgem sjedete z A93 na A9 a pokračujete směr München. Z A9 se odpojíte až u Allianz arény na exitu 73 München Fröttmaning-Süd. Na cedulích též objevíte značku kopačáku s nápisem Arena. A jste tam!

Parkoviště u Allianz areny - Sportsen.cz

Parkujeme

Blížíte se do parkovacího areálu Allianz arény, která disponuje necelými 11000 parkovacími místy pro osobní auta a 350 místy pro busy. Jakmile minete nalevo stojící první patrové parkoviště, tak se držte v rovně vedených pruzích a projeďte esíčko mírně doprava a nahoru, tak jak je vyznačeno na obrázcích červenými čarami.

Jakmile začnete stoupat esíčkem nahoru, tak dojedete před parkoviště označené P3, P2 a P1. Při dojezdu 5 a více hodin před výkopem se dá výborně zaparkovat v P1, v opačném případě je nejoptimálnější variantou P2. Při parkování mějte na paměti tu nejdůležitější věc vůbec! Parkujte co nejblíže vjezdům, jak můžete (po utkání se stanou výjezdy). Jak najíždět na ty nelepší park.místa - Sportsen.czParkoviště mají čtyři patra, ve dvou jsou vjezdy přímo ven z garáží, ve zbylých dvou vjezdy nejsou a musíte překovávat další patro, kde vjezd je. Cenná zkušenost říká: Parkujete-li blízko výjezdu, jste venku za 10-15 minut. Parkujete-li v patře bez výjezdu bude vám to trvat 90-120 minut! Páni to je doba, co?

Cena za parkování a jak to kruci zaplatit

Parkování stojí 10 €. Platí se pomocí karet Arena Card ke kterým se ještě dostaneme v části o jídle. Získat a dobíjet je můžete na třech místech v automatech na parkovištích-pouze dobíjení (nejméně vhodné řešení, kvůli frontám)Automat na dobíjení Allianz arena Card - Sportsen.cz, u okének Arena Card před stadionem nebo uvnitř arény pod každými lichými schody do sektorů 200 (tedy 201, 203 atd.) jsou stánečky na dobíjení. Doporučujeme si na kartě nechat obnos na parkování a nemusíte kartičku dobíjet a shánět po utkání. Při výjezdu z parkoviště ji přiložíte k čtečce u závory a částka se vám odečte. Dobíjet se kartička dá v násobcích 5€, 10€ a 20€.

Kolik peněz nás ten Bayern autem bude stát?

Při jednoduché úvaze počtu kilometrů x 3 Kč/km a ceně za parkování 280 Kč se prásknete přes kapsu následovně:

 • Ostrava -> Mnichov a zpět: 4744 Kč (cesta trvá 6 hodin 21 minut)
 • Olomouc -> Mnichov a zpět: 4192 Kč (5 hodin 35 minut)
 • Brno -> Mnichov a zpět: 3754 Kč (5 hodin)
 • Praha -> Mnichov a zpět: 2518 Kč (3 hodiny 21 minut)
 • Plzeň -> Mnichov a zpět: 1954 Kč (2 hodiny 31 minut)

Automat na lístky na metro - Sportsen.czZábava před zápasem

Ideální variantou je zaparkovat auto v garážích u Allianz arény při příjezdu do Mnichova a do centra se přesunout metrem z nedaleké stanice Fröttmaning. Cesta čítá 11 zastávek a ideální je vystoupit na stanici Marienplatz, kde se nachází hlavní náměstí, radnice a spousta hospůdek s pivem a párky. Metrem se od stadionu dostanete za 20 minut do centra, avšak opačným směrem na fotbal je cesta delší o 10 minut, jelikož vlaky jezdí před zápasem již plné. Lístek na metro stojí 2,60€ a platí 3 hodiny. Pokud je vás pět, tak doporučujeme zakoupit 24-hodinový skupinový lístek pro 5 osob z 11,20€. Doporučujeme začít přesun z centra ideálně 2 hodiny před výkopem, ne však později než hodinu a půl, protože potom se již budete honit.

Vstup do Allianz arény

Do arény vede centrální široký vstup z čelní strany od parkovišť čítající několik desítek bran. Čekací doba i v těch největších špičkách nepřekračuje 10 minut. Obvykle průchod včetně prohlídky zabere do 5 minut.

Co můžu mít sebou?

Můžete si vzít fotoaparáty s libovolnými objektivy (pouze u Ligy Mistrů nejsou povoleny dlouhé objektivy na zrcadlovkách). Nesmíte mít naopak videokamery. Jedná se o bundesligové regule, které to nepovolují. Nepustí vás do arény s jídlem a pitým, což je účelově obchodní rozhodnutí. Malé taštičky s povoleným obsahem jsou v pořádku.

Slyšel jsem, že tu mají bomba fanshopBayern München fanshop - Sportsen.cz

Tak to jsi slyšel správně! To není fanshop, ale megastore, jak tady tomu Bavoráci říkají. Megastore se nachází po vstupu na pravé straně arény. Jakmile objevíte ceduli Megastore, tak se dáte po schodech nahoru a po chvíli jste v hračkářství Bayernu. Koupíte tu naprosto všechno od koberců, trenek až po klasické dresy a šály. Vybrali jsme pro vás ceny 5 nejčastěji kupovaných artiklů, pro představu.

 • Original dres Bayern: 89,95€
 • Tričko Bayern: 19,95 - 39,95€
 • Šála: 15€
 • Čepice/kšiltovka: 12€
 • Klíčenky: 4,95€

Bayern fanshop šály - Sportsen.czKam si sednout?

Jedu na Bayern jednou za život, kam si mám sednout? Pochopitelně na místo uvedené na vstupence, ale kam si ji koupit? Odpověď zní do prvního nebo druhého patra na dlouhou stranu, pokud si to můžete dovolit. Jako nejrozumnější varianta v poměru cena/výkon se jeví Kategorie 3, tedy druhé patro za brankou. V prvním patře za brankami budete stát, i když tam jsou sedačky. Ve třetím patře si sice sednete všude, ale zase budete dále od hrací plochy. Statistickou zajímavostí je, že Bayern neměl naposledy vyprodáno na podzim 2008. Přátelé to je světový rekord!

Máme hlad!

Arena Card - Sportsen.cz

Hlady tu rozhodně neumřete, ale pozor! Nestůjte ve frontě na občerstvení, aniž byste měli penězi nabitou Arena Card, jinak tady totiž za občerstvení nezaplatíte. Kde se Arena Card pořizuje, jsem již zmínil v části parkování, takže myslete na to. Kartička není zálohovaná a nic se za ni neplatí, zkrátka si pouze nabijete na ni peníze a potom si ji klidně můžete nechat na památku. Papat tu můžete různé dobroty: pizzu, kuř.nugety, hranolky, schnitzle a samozřejmě klasické párky. Vše je naprosto vynikající!

Pivo na stadionu

Co znamená ten otazník u toho piva, říkáte si? Sakra pivo a fotbal to musí být dohromady. Ano, pivo tu koupíte, jmenuje se Paulaner a je modré. Pochopitelně nemá modrou barvu, ale klasickou barvu piva. To, že je modré znamená to samé, co v Čechách – NEALKO! Všude. Na stadionu, okolo stadionu – prostě všude. Dokonce v zimě tu mají i nealko punč. Kdyby Němci měli nealko pálenku, tak ji tady také koupíte, ale dost už legrace, tak to prostě je a vy to nezměníte. Zásoby alko piva tedy kupujte ve městě a vypijte si je cestou v metru. Budeme nesmírně rádi, když nám do komentářů napíšete, zda vám tento článek pomohl při orientaci u Allianz areny.

Allianz arena = FC Bayern Mnichov = nadpozemská dávka fotbalových emocí je zde vždy zaručena! 

Tomáš Kulísek za SPORT SEN TEAM

IMG_1327