Po roce se naše cestovní kancelář opět vydala s klienty na zájezd do Monte-Carla na tenisový turnaj Rolex Masters 1000. Jestli jste zvědaví, jak jsme se měli, tak čtěte dál. Na začátek můžu prozradit, že došlo i na setkání s jedním zahraničním tenistou.

Pohled na hlavní kurtDo Monte-Carla jsem jela s opravdu velkými očekáváními, protože v mých představách je to město s puncem luxusu a něčeho exkluzivního. Samozřejmě jsem se také těšila na dvoudenní pobyt na Azurovém pobřeží a na pořádnou dávku kvalitního tenisu. Před tím vším ale všechny čeká ještě noční jízda z Prahy do Monte-Carla. O půl páté odpoledne tedy stavíme s kolegy poblíž jednoho pražského hotelu. Chystáme všechno potřebné, pitný alko i nealko režim, obálky se vstupenkami a pojištěním a vyzvedáváme naše klienty. Na turnaj jedeme dvěma osobními transportery pro osm lidí. Musím uznat, že jsou to velká, pohodlná a silná auta. Cesta utíká dobře a na Rozvadově se loučíme s naší republikou. Poté přejíždíme celkem přes pět zemí - Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálii a Francii. Dopoledne konečně přijíždíme do Monaka. Náš první kontakt s městem je kouzelný. Stojíme u silnice na jedné ze strmých skal a shlížíme dolů do města. Vše doplňuje modré nebe a na obzoru se vlnící průzračné moře. Ideální start našeho zájezdu. Při sjezdu serpentinami do Monte-Carla se v autě vede vášnivá debata, který z tenistů je jejich nejoblíbenější. Jeden tábor je pro Rogera Federera a druhý pro Rafaela Nadala. Nakonec se všichni shodují, že ten nejlepší určitě vyhraje celý turnaj.

Jiří Veselý při svém zápasuHned první den zájezdu míří většina naší výpravy do areálu Monte-Carlo Country Club na první a druhé kolo turnaje. V programu je několik zajímavých zápasů. Hned od rána hraje český tenista Jiří Veselý proti Juanovi Mónacovi. Podávat začíná Veselý, ale Mónaco mu hned na úvod bere podání. Po ostýchavém začátku se Veselý dává v půlce prvního setu k útoku a statečně bojuje se silnějším soupeřem, ale jeho taktika mu nevychází. Veselý už pak nedokáže reagovat a Mónaco vyhrává 2:0 na sety. Dalším akraktivním zápasem je ten mezi Jo Tsongou a Janem Struffem, kdy Tsonga Němce vyprovází během dvou setů shodně 6:4. Vrcholem úterního programu pak je zápas na hlavním kurtu, ve kterém se představuje Novak Djokovič a hraje proti Albertovi Ramos-Vinolasovi. Na své poměry se na kurtu zdržuje nečekaně dlouho, ale nakonec vyhrává 6:4 a 6:1.

Francouzský MentonPo skončení hlavního programu se vydáváme na hotel, který máme rezervovaný v nedalekém francouzském Mentonu. Na cestě z Monte-Carla se musíme obrnit maličko trpělivostí, protože úzké ulice zatočené do nekonečného množství serpentin nejsou přívětivé pro velký provoz, nyní znásobený přesunem tisíců tenisových fanoušků. V Mentonu nás vítá hotel Ibis, který se nachází hned u pobřeží. Z balkónu máme skvělý výhled na krásný přístav s mnoha jachtami. Po pravé straně vidíme na dominantu města, barokní baziliku Archanděla Michaela.

Druhý den klienty vezeme opět do Monte-Carla na tenis. Ve středu je čeká opravdu nabitý den s velkými tenisovými hvězdami. Své zápasy hrájí Roger Federer, Rafael Nadal a také Tomáš Berdych. Všichni zmínění favoriti kosí své soupeře a vyhrávají. Po ukončení programu na hlavním kurtu se loučíme s areálem a celým městem. Mysl obracíme k cestě domů, ale tenisový turnaj pro nás má ještě jedno malé překvapení. U hlavního východu z areálu se šikují bodyguardi a je přistaveno auto. Je tedy jasné, že se brzy objeví nějaký tenista. Napjatě s klienty vyhlížíme, kdo to bude. Nakonec přichází samotný Novak Djokovič a zastavuje se u fanoušků. Ochotně se fotí a podepisuje. Podpisy rozdává také mezi naše klienty, pro které to je životní zážitek.

Novak Djokovič rozdává podpisyPo nečekaném zakončení všichni nasedáme do aut a klienti se s námi dělí ještě dlouho se svými zážitky. Naše klientka Marta, která se vypravila do Monte-Carla s manželem, to okomentovala výstižně: „Miluji sice Rogera, ale mít podepsaného Novaka Djokoviče? Co víc bych mohla chtít? Vždyť je to světová jednička!“ Postupně ruch utichá, všichni v autě usínají. Po dalším nočním přesunu přijíždíme v pořádku do Prahy. Zájezd je u konce, tak se loučíme. Tento ročník se opět vyvedl a já upřímně doufám, že se tento zájezd stane tradiční akcí naší cestovní kanceláře.

Na závěr zbývá jen zmínit velký úspěch Tomáše Berdycha v Monte-Carlu, kde se probojoval až do finále. Novaku Djokovičovi nedal nic zadarmo, ale nakonec prohrál 2:1 na sety. Gratulujeme a přejeme hodně sil, odhodlání a štěstí do dalších turnajů!

  

Za tým SPORT SEN napsala Zuzana Šumlanská

Panorama - hlavní kurt